Lapas

ceturtdiena, 2017. gada 2. marts

Kā ietaupīt uz telefona rēķiniem

Šodienas tēma, kā ietaupīt uz telefona rēķiniem. Nav liels ietaupījums, bet var un vajag, jo ietaupīt ir veselīgi.

Kopumā ļaudis viens ar otru komunicē vairāk, un tas nav noticis, vienīgi pateicoties telefonam. Tomēr šī „pļāpāšanas paātrinājuma” dēļ kontrole pār izdevumiem var viegli izslīdēt no rokām, ja tai nepievērš pienācīgu uzmanību. Pļāpāšanas bums rada bailes atvērt jauno telefona rēķinu, bet nonākt komunikācijas vakuumā izmaksu dēļ arī nav patīkami. Risinājums slēpjas pirmajā izmaksu samazināšanas noteikumā, proti, vēloties ietaupīt telekomunikāciju sakariem atvēlētās summas, vispirms jāizvēlas to darīt, jānolemj. Tad:

  1. apmēram jāparedzas savu īsziņu skaits, interneta lietojuma un sarunu ilgums;
  2. jāsalīdzina dažādu operatoru piedāvājums, jāizvēlas izdevīgākais;
  3. jārīkojas atbilstoši savam taupības plānam.

Attīstoties telekomunikāciju pakalpojumiem un pieaugot konkurencei starp dažādiem operatoriem, arī paši sakaru piegādātāji rūpējas, lai klienti būtu apmierināti, piedāvājot dažādas kontroles iespējas izmaksu limitēšanai: brīdinājuma SMS, datu skaitītāju. Sekojot līdzi savām izmaksām un vajadzībām, iespējams ietaupīt, lai arī ne visai daudz, jo pat neierobežots zvanu un īsziņu lietojuma piedāvājums sakarā ar lielo operatoru sāncensību ir pieejams par pieņemamu summu. Pastāv arī tarifu plāni neierobežotam interneta tīkla lietojumam telefoniem, kam tas pieejams.

Ja telekomunikāciju pakalpojuma piedāvājumā ir ne vien balss telefonija, bet arī virszemes un interneta televīzija, iespējams, ka izdevīgi ir apvienot visus rēķinus vienā, pārejot pie vienota pakalpojumu sniedzēja.

Taču, ja jāizdara izvēle tieši par telefona sarunu izmaksu samazinājumu, to iespējams izdarīt, lietojot programmu Skype. Tā ir bezmaksas programma, kuru lejupielādē datorā vai viedtālrunī un ar kuras palīdzību var bez maksas zvanīt un sarunāties ar citiem Skype lietotājiem, neatkarīgi no sarunas ilguma; sūtīt ziņas un failus, piemēram, nosūtīt fotogrāfiju vai apsveikumu svētkos; veikt bezmaksas video sarunas (ja ir web kamera); zvanīt uz fiksētajiem un mobilajiem tālruņiem, veicot priekšapmaksu. Pats galvenais – zvani, izmantojot Skype, ir ievērojami lētāki, kā veicot zvanus no fiksētajām tālruņu līnijām.