Lapas

piektdiena, 2017. gada 6. janvāris

Iekrājumu veidošana

Uzkrāt vienmēr ir grūtāk, nekā momentā gūt mantisko labumu. Tomēr katram jāplāno savi izdevumi tā, lai varētu novirzīt naudu uzkrājumiem. Naudu, ko noguldi, katrreiz var būt cita, bet regulāra, un to vajadzētu sevī ieaudzināt kā tikumu, kas nākotnē varētu segt neplānotus izdevumus.

Visieteicamākais uzkrājuma veids ir krājkonts, kuru papildinot katru mēnesi, veidojas jūsu ģimenes pamatkapitāls. Krājkontā uzkrāto naudu varat izmantot jauna mājokļa iegādei, vai kādam remontam, kas sen jau bija nepieciešams.

Ja ģimenē ir divi strādājoši vecāki, tad tie var izveidot kontu speciāli savai atvasei, ieskaitot vienādu summu katru mēnesi, līdz viņš sasniegs 18 gadu vecumu, kas noderēs atvases studiju uzsākšanai, lai vecākiem nevajadzētu ņemt kredītu, kuram nepieciešams galvotājs vai cits nodrošinājums.

Tāpat uzkrāšanas stimuls, var būt sava sapņu auto iegāde, kuram atlikt ir viegli, jo tas atvieglos jūsu ikdienu – pirkumu iegādei, ceļošanai vai dažādu kravu pārvadāšanai. Līzingu ņemt neieteiktu, jo kamēr auto nav izmaksāts pieder autosalonam vai bankai. Ja to sasitat ceļa negadījumā, un auto nav atjaunojams, tad maksāt nāksies par tukšu gaisu.

Visā pasaulē, uzkrāj ne tikai jauni cilvēki, kam ir stabili ienākumi, un ne pilnbrieda gados 40 – 50 gadu sasniegušie, kuriem ir gan dzīvesvieta, gan auto, un, bērni ir uzsākuši savas dzīves gaitas, bet arī seniori. Seniori nedomā tikai par ikdienas tēriņiem, tie nepērk vairs jaunus datorus vai mobilās ierīces, tie jau saprot, ka saules mūžu nedzīvos, un krāj sevis cienīgai pavadīšanai pēc savas nāves.
Ja ir paņemts kredīts, tad uzkrājums var kalpot kā garantija, ja tev aizkavējas alga vai tiek piedzīvots darba zaudējums, tad tieši uzkrājums var kalpot par krīzes situācijas risinājumu.

Krāt var mēģināt visu laiku ir jātrenē savs pacietības mērs. Ja sākumā neizdodas uzkrāt naudas līdzekļus tas nekas, jebkurā laikā var atsākt no jauna, bet ar katru nākamo piegājienu vēlams uzkrāt līdzekļus krietni lielākus nekā iepriekšējo reizi, un tas būs progress rakstura norūdīšanā un pieredze turpmāko uzkrājumu veidošanā.