Lapas

piektdiena, 2016. gada 2. decembris

Kā ietaupīt, pērkot OCTA apdrošināšanu

Kā ietaupīt, pērkot OCTA apdrošināšanu? Bija jau raksts, bet būs vēl viens! OCTA ir vajadzīga un obligāta ikvienam, kurš piedalās ceļu satiksmē. Tātad tas varētu būt aktuāls jautājums teju katram no mums, kurš ripina ar savu auto. Šodien mēs parunāsim par to, kā ietaupīt nedaudz naudiņas, pērkot OCTA apdrošināšanu.

OCTA polišu iegādes cena ir noteicošais faktors, kādēļ autobraucēji izvēlas konkrētas apdrošināšanas sabiedrības piedāvājumu. Tas tādēļ, ka, citējot Latvijas Apdrošinātāju asociāciju, sabiedrībai ir vājas zināšanas par OCTA atlīdzību veidiem. Tātad autovadītāji īpaši neinteresējas, kādus dažādus papildus servisus un apdrošinātāja piedāvātus papildpakalpojumus tie varētu saņemt, jo svarīgāk ir iespējami zemāka OCTA cena (LAA pētījums).

Turpinot par ietaupījumu, kuru var veikt pat no mūsu (pircēja viedokļa) veiksmīgās situācijas, pats par sevi saprotams, ka daudzi meklē tieši veidu, kā viņa maciņu padarīt plānāku mēreniem paņēmieniem. Tādā gadījumā var ņemt talkā internetā atrodamās mājas lapas, kas paredzētas tieši dažādu apdrošināšanas sabiedrību cenu salīdzināšanai: e octa, mana polise un citas. Tomēr jāņem vērā, ka OCTA polises atšķiras ne vien ar to cenām, bet arī veidu, kā tā tiek aprēķināta – individuāli atsevišķam autobraucējam vai lielākai auto grupai. Tāpat apdrošināšanas kompānijas, savstarpēji konkurējot, piedāvā dažādus papildpakalpojumus, kuri, kā minēts, Latvijas autobraucējiem nešķiet īpaši simpātiski, jo galvenokārt tiek meklēts zemākās cenas variants. Kas ir izdevīgāk – lieki netērējot laiku un neiedziļinoties dažādos piedāvājumos, piecās minūtēs iegādāties polisi par iespējami zemāko cenu, vai tomēr izvērtēt desmit apdrošināšanas sabiedrību līgumus (pieejami elektroniski vai, pieprasot AAS), jāizlemj katram pašam.