Lapas

svētdiena, 2016. gada 6. novembris

Šīs profesijas izzudīs?

Mūsu pasaule nepārtraukti attīstās un mainās, tāpēc nav nekāds pārsteigums ka dažādas profesijas ar laiku vai nu mainās vai izzūd pilnībā. Daudzi no mums var bažīties par nākotni redzot to, kā mainās pasaule, jo jūtam ka esam tādā darbā kurš jau pēc dažiem gadiem var vairs nebūt. Protams, lai profesija izzustu pilnībā ir jāpaiet diezgan ilgam laikam, vienas dienas laikā šādas pārmaiņas nenotiek, tāpēc, ja šodien jums vēl ir darbs, par to ka rīt tā vairs nebūs īpaši satraukties nevajadzētu.


Reportieris izzudīs?

Viena no profesijām kas ir uz izzušanas robežas ir avīžu reportieris. Drukātā prese ir kļuvusi par izzūdošu parādību. Tā joprojām ir gana populāra un pieejama, bet internets ir avīzes padarījis par ne īpaši vajadzīgām. Attīstoties interneta medijiem, laikraksti ko pērkam kioskos kļūs retāki un retāki, attiecīgi žurnālisti kas strādā šajā sfērā pāries uz interneta medijiem vai zaudēs savu darbu pilnībā. Arī tas, ka mūsdienās katrs var būt žurnālists un publicēt dažādus materiālus internetā, padara šo nozari par bīstamu, protams drukātie mediji ir kas pavisam cits.

Kasieri ir apdraudēti?

Vēl viena profesija kura ir ļoti apdraudēta un nākotnē būs ļoti reta līdz izzudīs pavisam ir veikalu kasieri. Jau šodien, lielveikalos ir sastopamas pašapkalpošanās kases, tātad, kasieri jau ir nepieciešami mazāk. Ejot laikam, pašapkalpošanās kases būs daudz izplatītākas un pieejamākas. Mēs ar tām apradīsim un tās kļūs par ko pavisam ikdienišķu un pašsaprotamu. Attiecīgi, kasieri paliks tikai mazākos veikaliņos un tirgos, līdz arī tur, tiks pielietotas modernās tehnoloģijas kas šo procesu automatizēs.