Lapas

piektdiena, 2016. gada 18. novembris

Kā taupīt efektīvi

Ikdienā mums patīk iegūt jaunas lietas, jaunus iespaidus, kā materiālus, tā nemateriālus. Un nauda makā ir tik cik ir, un ar to apejoties taupīgi mēs necietīsim finansiāla rakstura krīzi. Visos vecumos katram ir paticis pirkt jaunas mantas, vai tās ir drēbes, audio – tehnika, mobilās ierīces vai pārtiku, patīk arī ceļot, kā arī izklaidēties, kas sevī nes savus izdevumus, un ne katrs ar tiem rīkojas prātīgi, bet naudas taupīšanu iemāca pati dzīve kuram ātrāk, kuram vēlāk.

Ikdienā mēs ejam iepirkties uz veikalu un pārsvarā iegādājamies pārtiku. Bieži pārtikas grozā iekrīt arī kāds našķis – saldumi, jogurti, čipsi vai kāds gāzēts dzēriens, pieaugušajiem vēl mēdz būt arī alkoholiskie dzērieni. Ir cilvēki, kas, pirms dodas uz veikaliem sastāda iepirkumu sarakstu, viņš izpēta reklāmas, kas iekrīt regulāri viņa pastkastītē, rūpīgi salīdzina akcijas vajadzīgajiem produktiem, kuriem ir atlaides un izplāno veikalu maršrutu, lai izdarot, iepirkumus neizdarītu liekus tēriņus, un stingri sekotu līdz savam sastādītajam iepirkumu sarakstam, tā garums un plānotais produktu daudzums ir pārdomāts, lai pietiktu vienai vai divām nedēļām, un, ja gadās, ka kāds sīkums beidzas, tad pēc tā dodas, ar stipru pārliecību, ka neko neplānotu impulsīvi nenopirks.

Arī ballītes ir tēriņi, ja esi tās organizators, tad, jo lielāka programma, jo lielāki izdevumi. Tāpēc katru reizi jāsastāda visu izdevumu plāns un budžets, lai tajā viss ir normas robežās nekā lieka. Jūs varat būt arī otrā pusē, ballītes apmeklētājs – diskotēkā, klubā vai privātā kokteiļa ballītē, kur jums arī jābūt mundram izdevumos, kuri noteikti būs – dzērieni pie bāra letes, ēdieni, ko būsiet pasūtījuši. Ja tā ir privātā ballīte, tad noteikti būs dalības maksa, ir jāsaprot, vai doto pasākumu varat atļauties, vai necietīs jūsu maciņš ikdienā, ja vēl algas diena ir tālu.

http://www.ehorigi.lv/2016/03/ka-ietaupit-uz-udens-rekina.html

http://www.ehorigi.lv/2016/03/ka-ietaupit-perkot-kasko-apdrosinasanu.html