Lapas

pirmdiena, 2016. gada 5. septembris

Kā ietaupīt, pērkot apģērbu un apavus

Pirmkārt, ir jānolemj savu plānu īstenot vismaz 28 dienas. Mana pieredze rāda, ka šis periods, ko daudzi min kā drošu laika posmu, lai pierastu pie jauna paraduma (ar noteikumu, ka darbība tiek izpildīta katru dienu), tiešām ir iedarbīgs. Tātad 28 dienas pēc kārtas katru dienu, izmantojot, mazākais, vienu ietaupīšanas veidu, jāveic kāds taupības paņēmiens. Šis lēmums paredz divas lietas – lielos vilcienos veikt ietaupījumu sadalījumu dažādās dzīves sfērās, un otru – izšķirt katras sfēras ietaupījumus atsevišķi. Mēs varam uzskaitīt dažādus ietaupījumu veidus, no kuriem viens ir - kā ietaupīt, pērkot apģērbu un apavus.

Kā rēķināt ietaupījumu summas? 

Pirmkārt, vispirms jāapzinās, kas ir mūsu mīļākie zīmoli, iepirkšanās vietas, galu galā arī iemesli, kāpēc pērkam drēbes un apavus. Var būt, ka ietaupījums naudas izteiksmē neatsver, piemēram, iepirkšanās prieka zaudēšanu. Tomēr, ja pavisam praktiski: ietaupīt uz bērnu apģērbu ir visvieglāk. Mazi, smalki džinsi, stilīgas kleitiņas, adīti džemperīši ārzemju zīmolu veikalos, pat pie pašu ražotājiem, maksā bargu naudu, un, izvēloties citus pārdevējus, ir viens veids, kā samazināt izdevumus. Turklāt bērnu drēbēm un apaviem naudas ietaupījums būs ievērojams – šie brīnumjaukie izstrādājumi zīmolu bodēs maksā teju tikpat, cik pieaugušo apģērbs.

Lai īstenotu ietaupījumu politiku ģimenē, vispirms jāzina, kas atrodas mājas skapjos. Var sastādīt inventarizācijas sarakstu ar esošajām lietām, kuru papildina ar apģērbu un apavu uzskaiti, kas vēl nepieciešami. Izveidotais saraksts, dodoties iepirkties, vienmēr ņemams līdzi, tādējādi ļaujot iegādāties tikai vajadzīgo, izvēloties no ekonomiskā un saprāta viedokļa.

Sezonas ietvaros jācenšas iepirkt savstarpēji saskaņotus apģērba gabalus (arī apavus pieskaņojot kā aksesuāru) – piemēram, izmantojot divas līdz trīs krāsas. Ja izdodas ieraudzīt izdevīgu cenu apģērbam, kas bērniem šobrīd ir par lielu, inventarizācijas sarakstu var papildināt vairākām sezonām uz priekšu.

Ja ir nopietna apņemšanās ietaupīt, jāatceras iepirkties racionāli, izmantojot gan atlaižu laiku, gan citas akcijas, kā arī priekšrocības, kas tiek sniegtas pastāvīgajiem klientiem.