Lapas

trešdiena, 2016. gada 3. augusts

Kredīti un riepas

Esmu dzirdējusi daudzus sakām, ka ātrie kredīti viņus noveduši neapskaužamā situācijā, kad mēneša beigās vienmēr mazliet pietrūkst, lai izvairītos no kārtējā kredīta. Jo, lai arī šie ļaudis pacenšas atmaksāt kredītus laikā, tomēr apziņa, ka allaž esi kādam parādā, laikam ilgtermiņā kļūst visai nomācoša.

Kā atbrīvoties no ātrajiem kredītiem, lai tos lietotu tikai vajadzības un nepieciešamības gadījumā, piemēram, lielākiem pirkumiem, kas nav regulāri, vai arī tādiem, kuri savu ar regulāro dabu vēl nav „iespiedušies” Tavā budžetā.

Viens no padomiem ir – apsēsties un parēķināt, kam Tu izdod naudu. Pēc tam – kam nauda tuvākā gada laikā būs nepieciešama. Ja Tev ir auto (un nu mēs esam nonākuši pie virsraksta tēmas), tad riepu maiņa, pēc manas pieredzes, vismaz reizi divos gados ir neizbēgama. Ja Tu jau esi pieradis pie sava budžeta plānošanas, tad, ierēķinot šos un līdzīgus tēriņus, Tu vari izvairīties no kredītu maksājumiem tādējādi, ka atliec pats savu naudu šādiem mērķiem. Tomēr ir gadījumi, kad, piemēram, vēl neesi aptvēris savu lielo laimi – auto – un tikai tad, kad tas sāk prasīt no Tevis arī aprūpi, saproti, cik patiesībā liels ieguldījums tas ir. Tad nāk talkā īstermiņa kredīts. Līdz nākamajai riepu iegādes reizei Tu, visticamāk, aizņēmumu jau būsi atmaksājis un šoreiz jau laicīgi zināsi, kādi ietaupījumi (vai tēriņi kredīta maksājumam) vajadzīgi. Ar laiku izdevumu lielums noregulēsies un Tev nevajadzēs vairs par tiem aizdomāties, tikai – jaunu vajadzību apmierināšanas gadījumā. Patiesībā, kā jau minēju, var iztikt ar vienu ātro kredītu reizi dzīvē, kad esi ticis pie jaunas mašīnas un „pēkšņi” tai nepieciešams otrs riepu komplekts, kas, domājams, jau bija zināms, pērkot auto, bet nebiji šai nākotnes „opcijai” pievērsis lielu uzmanību. Kad būs nokārtots kredīts, esmu pārliecināta, Tu jau zināsi, kas darāms, pirms ieplāno lielus pirkumus, kas saistīti ar pastāvīgām apkopes izmaksām.

Vēl tikai piebildīšu, ka, piemēram, naudīgu noguldītāju ticība jauno tehnoloģiju attīstībai liek tiem iegādāties tieši to finTech vai citām modernām tehnoloģijām saistītu uzņēmumu akcijas, kas, viņuprāt, kotēsies nākotnē un būs stabila vērtība, jo šie uzņēmumi šobrīd attīstās. Tu un es, ļaudis vienkāršie, arī varam ticēt – paši savai nākotnei, savai attīstībai, kura notiks, ja to paši gribēsim. Līdz ar to jautājums par kredītu ņemšanu ar laiku vispār varbūt atkritīs, jo būsim paši savu, labi pelnošu kompāniju īpašnieki, vai arī, ja redzēsim pozitīvu savu finanšu attīstību ilgtermiņā, nebaidīsimies arī no kredītiem. To novēlu Tev un pateicībā par iedvesmu šim rakstam norādīšu uz biznesa kouča izstrādātu mācību programmu pārdevējiem.