Lapas

trešdiena, 2016. gada 17. augusts

Bankas kredīti un to apskats

Parasti bankas piedāvā aizdevuma finansējumu līdz 85% no īpašuma vērtības, kas nozīmē to, ka 15% no īpašuma vērtības būs jāsedz pašam īpašuma pircējam. Šie pasākumi ļauj bankām izsniegt aizdevumus ar ļoti zemiem procentiem, jo drošība ir paša nekustamā īpašuma ķīla un, iespējams, būs nepieciešams arī galvotājs. Jebkuras bankas interesēs ir aizdot kredītu ar pēc iespējas lielāku garantiju, ka nauda tiks veiksmīgi atmaksāta.
Tieši tāpēc bankas darbinieki novērtē nekustamos īpašumus, kurus potenciālie kredītu ņēmēji vēlas ieķīlāt un jo lielāka nekustamā īpašuma vērtība, jo izdevīgākus aizdevuma nosacījumus kredītu ņēmējs varēs saņemt. Ja runā par aizdevuma summu, tad tai ir jābūt tādai, kur ikmēneša maksājums nepārsniedz 40% no Jūsu neto ienākumiem. Tas nozīmē, ka lielākiem kredītiem būs jāizvēlas ilgāks atmaksas periods. Kredīta ņēmējiem, kuriem ir nepieciešams neliels aizdevums ir ieteicams apskatīt banku patēriņa kredīta piedāvājumus. Patēriņā kredīta aizdevumu procentu likme ir samērā zema un prasības, lai varētu aizņemties patēriņa kredītu, nav pārāk lielas. Patēriņa kredītu tāpat kā bankas aizdevumu, ir iespējams saņemt uz dažādu laika posmu. Jo īsāks aizdevuma atmaksas grafiks, jo mazāk būs jāpārmaksā par aizdevuma procentiem. Tomēr ikmēneša maksājuma summa būs lielāka. Tieši tāpēc ir jāmāk izvērtēt savas finansiālās iespējas, lai varētu aizņemties kredītu uz pēc iespējas īsāku laika posmu, bet tomēr vēl spēt normāli dzīvot, lai nav jāpievelk josta tik cieši, ka nepietiek līdzekļu ikmēneša maksājumu veikšanai.

Dodoties pie bankas ar vēlmi aizņemties kredītu, ņemiet vērā to, ka jebkura banka izskatīs Jūsu kredītu vēsturi. Tas ir labi priekš tiem kredītu ņēmējiem, kuriem ir pozitīva kredītu vēsture, taču slikti priekš tiem, kuriem tā ir sabojāta. Pozitīvo kredītvēsturi veido savlaicīga kredītu saistību izpilde, savukārt negatīvo - sarežģījumi ar kredītu atmaksu, sākot no kavētiem maksājumiem un beidzot ar neatmaksātiem aizdevumiem. Ņemiet vērā to, ka Hipotekārā kredīta noteikumi pie katra darījuma var būt mazliet atšķirīgi, atkarībā no aizdevuma izmantošanas mērķa un nodrošinājuma. Kredīta finansējums, atmaksas termiņš un citi nosacījumi tiek izvērtēti atkarībā no kredīta mērķa un nekustamā īpašuma vērtības, kas kalpos kā garantija un nodrošinājums pret aizdevumu. Aizņemoties naudu no bankas, ir rūpīgi jāpārliecinās par to, ka Jūs būsiet spējīgs, turpmākos gadus veikt ikmēneša kredīta maksājumus.