Lapas

pirmdiena, 2016. gada 15. augusts

6 lietas, kas palielina tēriņus

Šodien parunāsim par tēriņiem ne tikai naudas, bet arī enerģijas un laika izteiksmē. Jo – kas gan ir laiks, ko mēs varētu veltīt (bet ne vienmēr veltām) saturīgai dzīves izmantošanai, ja ne nauda, kas aiziet gar degunu gadījumā, ja laiks tiek tērēts bezjēdzīgi un neproduktīvi. Un – kā var neņemt vērā pielietotās enerģijas daudzumu kāda uzdevuma veikšanai, ja, piemēram, darbs, kas, raiti ritot, būtu paveikts viegli un ar žēlastību (te ieskanas nedaudz reliģioza nots, kam nav nekāda sakara ar rakstā lietoto radošo un citu enerģijas plūsmu ietekmi, kas palīdz vai, tieši otrādi - traucē mums darbā), negatīvu aspektu rezultātā „ķeras”, „lago” vai neveicas, un pieliktā „enerģija” jeb „darbs” nav bijuši pūļu vērti (netiek pienācīgi atalgots un tamlīdzīgi)? Enerģija ir liels ieguldījums, un arī to var pieskaitīt pie tēriņiem, ja tās zaudējumi ir būtiski. Un visbeidzot – tradicionāli izdevumos ieskaitītais naudas daudzums – visuzskatāmākie tēriņi, ko parasti ņemam vērā, kad aprēķinām kādu savu izdevumu pozīciju.

Tātad, lietas, kas palielina gan naudas, gan laika un enerģijas patēriņu:

1. Nepietiekams miegs.

Labs miegs un naktsmiers ir kvalitatīvas dzīves pamats – blakus pārējiem, kas tiks uzskaitīti šajā rakstiņā. Ja esi izgulējies – vari būt gandrīz simtprocentīgi drošs, ka diena būs mierīga, produktīva, radošiem cilvēkiem jo īpaši nepieciešamās iedvesmas un harmonijas pilna.

2. Slikts uzturs.

Nepaēdis Tu mocīsies ne vien ar izsalkumu, bet, ja svarīgas barības vielas trūks ilgtermiņā, ar veselības problēmām. Slikts uzturs palielina vēlmi gulēt, bet – kā ar tukšu vēderu gulēsi? Veidojas apburtais loks, ko Tev nenovēlu izjust.

3. Svaiga gaisa trūkums.

Ja esi pastaigu ienaidnieks, par sportiskām aktivitātēm droši vien vispār esi aizmirsis. Tomēr nauda, kas būs ilgtermiņā jāiegulda veselības un labas sejas krāsas iegūšanai, radīs ievērojamu caurumu maciņā.

4. Esi aizmirsis par sporta nodarbībām.

Sports un kustība palīdz gan fiziskajai ķermeņa kondīcijai, gan garīgajai veselībai. Nekustīgs dzīvesveids Tevi pavadīs ceļā pie dažādiem ārstiem.

5. Atpūtas paužu neievērošana

Ir cilvēki, kuri darbavietā pilnīgi aizmirst, ka viņiem ir ķermenis. Tādiem vajag regulāri atgādināt izstaipīties, iedzert krūzi tējas vai izdzert ūdens glāzi – lai saglabātu vingrumu un lokanību līdz sirmam vecumam.

6. Pašdisciplīnas trūkums.

Ievēro, kā jūtas un izskatās ievērojamā latviešu aktrise Olga Dreģe! Enerģija un veselība strāvo no viņas stāva, jo visu mūžu, nemitīgi rosoties, viņa atbrīvojusi sevī tādu čakru, kas pastāvīgi uzņem vajadzīgos impulsus sevis disciplinēšanai un arīdzan palutināšanai. Piemēram, intervijā Kasparam Breidakam Dreģes kundze stāsta, kāpēc cilvēkam dzīvē nepieciešama „dresūra”. Ja mēs aizmirstam par sevi, plānojam lielas lietas, bet neievērojam lielākos enerģijas un laika atņēmējus savā dzīvē, mēs lejam ūdeni caurā mucā.