Lapas

ceturtdiena, 2016. gada 16. jūnijs

Bezprocentu ātrais kredīts

Beidzamo gadu laikā jūtami pieaugusi ātro kredītu popularitāte – šobrīd pieejami daudz un dažādi aizdevēji, kuru piedāvājumā ātrie kredīti internetā. Izvēle patiešām ir plaša, taču ne visi pārbauda, kuri ātrie aizdevumi ir izdevīgākie. Lai arī ātrais kredīts internetā parasti vajadzīgs steidzamā situācijā, kad svarīga katra minūte, tomēr gudri ir salīdzināt vairākus piedāvājumus, lai pēc tam nenāktos pārmaksāt.

Ātrais kredīts internetā – bez procentiem

Šobrīd daudzi aizdevēji piedāvā īpaši izdevīgus nosacījumus jaunajiem klientiem – iespēju aizņemties bez maksas. Tas nozīmē, ka pēc noteiktā termiņa beigām būs jāatmaksā precīzi tik pat, cik aizņēmies – ne centa vairāk.

Tomēr jāņem vērā – ja nepieciešamība atmaksas termiņa pagarināšana, tad jārēķinās ar papildu izmaksām. Tas ir maksas pakalpojums, taču ļauj kredīta atmaksu atlikt uz vēlamo laika posmu – piemēram, 7, 14 vai 30 dienām. Sīkāku informāciju par šo iespēju var atrast aizdevēju mājaslapās.

5 kritēriji veiksmīgākai aizdevuma izvēlei

Iespēja nepārmaksāt nav vienīgais kritērijs, kas jāņem vērā, meklējot labu kredītu. Svarīgi izvērtēt arī:
  • Pieejamo summu. Īstermiņa ātrie aizdevumi pieejami dažu simtu eiro apmērā. Noformējot kredītu parasti tiek izsniegta mazāka summa, kā aizņemoties atkārtoti;
  • Vecuma ierobežojumu. Visbiežāk ātrie kredīti tiek izsniegti Latvijas Republikas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kas sasnieguši 20 gadu vecumu;
  • Procentu likmes. Pirms aizņemies, pārliecinies, cik nāksies pārmaksāt;
  • Atmaksas termiņu. Ja nepieciešams īstermiņa ātrais kredīts internetā, rēķinies, ka tas būs jāatmaksā tuvāko 30 dienu laikā;
  • Kredīta izsniegšanas ātrumu. Visbiežāk piešķirtais aizdevums kredītņēmēja bankas kontu sasniedz 10 – 15 minūšu laikā pēc aizdevuma apstiprināšanas, tomēr šis laiks lielā mērā atkarīgs no aizdevēja darba laika un banku darbības.

Nosacījumi aizdevuma saņemšanai

Ātrais kredīts internetā pieejams ikvienam Latvijas pastāvīgajam iedzīvotājam, kurš atbilst dažiem nosacījumiem:
  • Ir ar regulāriem un pietiekamiem ienākumi, kas ļaus atmaksāt aizdevumu;
  • Ir ar pozitīvu kredītvēsturi

Lai noformētu aizdevumu, vajadzīgs arī bankas konts, mobilais tālrunis un dators ar interneta pieslēgumu.

Vispirms jāreģistrējas izvēlētā aizdevēja mājaslapā, norādot visu prasīto informāciju. Lai pabeigtu reģistrāciju, uz norādīto bankas kontu jāpārskaita lietotāja profila aktivizācijas maksa, kas visbiežāk ir viens eiro cents.

Pēc tam vari pieteikties aizdevumam, norādot vēlamo summu un atmaksas termiņu. Būtiski, ka, noformējot aizdevumu, nebūs jāsniedz skaidrojumi par tā izlietojumu – varēsi to tērēt pēc saviem ieskatiem.
Daži fakti par atbildīgu aizņemšanos
Tomēr salīdzinoši vienkāršie aizņemšanās nosacījumi neatbrīvo no atbildības. Ātrie aizdevumi piemēroti tikai neparedzētām īstermiņa situācijām, nevis ilgtermiņa problēmu risināšanai.
Pirms kredīta noformēšanas izvērtē gan kredīta nepieciešamību, gan savas iespējas to atmaksāt:
  • Aizņemies tikai tik, cik nepieciešams. Piemēram, ja vajadzīgi 50 eiro steidzama rēķina atmaksai, nav prātīgi aizņemties vēl papildu summu tēriņiem, kas nebūt nav steidzami;
  • Izvērtē savas iespējas kredītu atmaksāt noteiktajā laika posmā.
Aizņemieties atbildīgi, jo arī bezprocentu kredītu ir nepieciešams atmaksā un ne tikai, jo to nepieciešams atmaksā tieši paredzētajā laikā!