Lapas

pirmdiena, 2016. gada 23. maijs

Tava garantija neparedzētiem gadījumiem!

Kredītlīnija ir izdevīga iespēja izmantot naudu tikai brīžos, kad tā nepieciešama. Sauc to, kā gribi – kredītlimits, kredītlīnija vai ilgtermiņa aizdevums, ir kā Tavs otrais maks dažādām vajadzībām!

Latvijas kredītu piedāvājumos jau kādu laiku ir jauns spēlētājs – kredītlīnija. Tas atšķiras no visiem citiem kredītu veidiem ar kaut ko ļoti īpatnēju, proti, nav jānorāda konkrēta summa, kuru vēlies aizņemties. Viss, kas debitoram ir jādara - jāpiesaka jebkurā Latvijas bankā vai pie sava kredīta devēja to, kāds būs kredītlīnijas apjoms un uz cik ilgu laiku tā būs pieejama, pēc tam klients jebkurā laikā, izmantojot kredītlīnijas aizņemšanās sākumā norādīto bankas kontu, var izmantot tik daudz naudas, cik pašā sākumā pats ir noteicis. Kad klients ir izlēmis un ir pārliecināts, ka vēlas pieteikties kredītlīnijai un aizpilda visus nepieciešamos dokumentus, kreditors, uz klienta norādīto bankas kontu nosūta sadarbības sākumā pieprasīto naudas summu, kura nonāks klienta lietošanā, tāpat kā bankas kontā tiktu ieskaitīta alga vai kādi citi ienākumi. Tiklīdz klients izmantojis daļu vai visu summu, viņam pamazām jau jāsāk to atmaksāt aizdevējam. Pēc tam, kad konkrētajā mēnesī ir atmaksāta kaut vai minimālā mēneša maksājuma summa, iespējams, atkārtoti izmantot kredītlīnijas summu paša vai kreditora noteiktās summas un termiņa ietvaros. Vēl interesants ir fakts, ka kredītlīnijas procenti tiek noteikti tikai par iztērēto summu, tāpēc arī tas ir tik izdevīgi.

Ja nu gadījumā naudas izrādās nevajadzīga, un klients to neizmanto, tad par to nav jāmaksā ne centu, jo kreditors taču to nebūs zaudējis. Būtībā tas ir kā paša uzkrāti līdzekļi, jo tie ir pieejami jebkurā laikā un vietā, jo tie visu noteikto termiņu būs Jūsu kontā, un būs iespēja to izmantot, ja radīsies vajadzība. Nav nozīmes tam, vai neparedzētais gadījums, kam vajag naudu, ir automašīnas remonts, slimnīcas rēķina apmaksa, kredītlīnija nodrošinās, ka pietiks naudas līdzekļu, lai veiktu šos maksājumus, un pēc tam, kad esi atgriezies ierastajā darba rutīnā, vari sākt palēnām kreditoram atmaksāt summu, kuru izmantoji. Pieejamās summas ir no dažiem simtiem eiro līdz pat vairākiem tūkstošiem, termiņš, ir no viena mēneša līdz vairākiem gadiem, kas, protams, atkarīgs no summas apjoma.

Saprotiet, ka kredītlīnijas gada procentu likmes ir ievērojami mazākas, jo tās tiek piemērotas tikai tai summai, kura tiek iztērēta, taču, ja tā netiek izmantota, nekas nav jāmaksā. Pats patīkamākais, ka naudu vari izmantot gan svētku dienās, gan vienkārši brīvdienās, kā tas nav ar citiem kredītu veidiem, jo tie gluži vienkārši nav pieejami tajā laikā. Kredītlīniju neviens nepiešķirs, ja cilvēkam nebūs regulāru un stabilu ienākumu, jo citādi šo naudu kreditors uzreiz jau var norakstīt zaudējumos, kā arī jābūt noteikti vismaz pilngadīgam, lai gan šis vecums var atšķirties un būt no, piemēram, 20 gadiem.