Lapas

pirmdiena, 2016. gada 11. aprīlis

Sava biznesa izveide dažos vārdos

Uzsākot uzņēmējdarbību, ar kredītu ir jābūt ļoti pārliecinātam par sevi un savu ideju, un obligāti jāizstrādā nopietnu, pārdomātu un finansiāli, pamatotu biznesa plānu, kurš var piesaistīt reālus investoru līdzekļus, kuri var būt bankas brokeri vai investoru kompānijas.

Jebkurš aizdevējs tāpat vien neaizdos naudas līdzekļus, tas prasa aizdoto aizdevumu, kā arī atbilstošus procentus, uz kuriem būsiet noslēguši darījumu.

Ir arī jauno uzņēmēju atbalstprogrammas, kuras aizdod naudas līdzekļus, un sniedz bezmaksas konsultācijas un nepieciešamās apmācības. Šādai atbalsta programmai ir savi pamatnoteikumi, viens no tiem ir, ka uzņēmumam ir jābūt vismaz trīs gadu pastāvēšanas periodam – VID reģistrā.

Katras bankas skatījums uz kredīta izdošanu privātpersonai atšķiras, kuras vēlas uzsākt biznesu. Vieni izsniedz, ja tev ir partneri, kuri var būt galvotāji un tev ir pozitīva kredītvēsture, bet, ja aizdevums pārsniedz, noteiktus griestus, ko nosaka konkrētā banka, tad var rasties vajadzība par ķīlu – dzīvokļa, privātmājas, vai biroja īpašumu, ja tas pieder jums. Vēl var būt, ka jums jābūt summai, pirmajai iemaksai, jo banka var apmierināt jūsu prasību tikai 60% - 80% apmērā, un lēmums var būt atkarīgs no tā, kāda ir piedāvātā nodrošinājuma tirgus vērtība, un, cik jums var piešķirt naudas summu jūsu projektam.

Katram uzņēmumam vajadzīgs biznesa plāns, lai būtu vieglāk pārliecināt kredītdevēju, ieguldīt naudu tavā projektā, tas ir kā portfolio, ka tu esi gatavs atbildēt uz jebkuru jautājumu, kuru tev uzdos kreditors, un kam jānotic tavas biznesa idejas dzīvotspējai. Kreditors var dot vērtīgus padomus, un likt tev aizdomāties par ko der izdarīt vajadzīgos secinājumus un vēlreiz paskatīties uz savu projektu no malas.

Bet pirms aizņemies apdomā vai aizdevums tev ir vajadzīgs, varbūt sāc attīstīt biznesu, veicot uzkrājumus, neaizņemoties no bankas, un pamazām virzies uz savu mērķi, tikai jārēķinās ar saviem izdevumiem un peļņu ieguldīt, kur vajadzīgs, pēc paša ieskatiem, protams, neaizmirsti, ka nodokļiem arī jābūt nomaksātiem laikā un noteiktā apmērā.