Lapas

ceturtdiena, 2016. gada 7. aprīlis

Nepatiesības par ātrajiem kredītiem

Populārs mīts ir tāds, ka ātrie kredīti nav labi mūsu sabiedrībai. Uzreiz neaizstāvot ātros kredītus varu teikt to, ka savā veidā tā ir taisnība, jo Latvieši vēl nav gatavi šādām viegli pieejamām kredītsaistībām. Tomēr katram no mums ir galva uz pleciem, kas ļauj izteikt savu viedokli un izdarīt izvēli. Tomēr nereti šī izvēle ir nepareiza un aizņemoties ātro kredītu, grūtību gadījumā cilvēki sāk vainot pašu ātro kredītu. Protams, kad naudu vajadzēja, lielākā daļa kredītu ņēmēju pat nepaskatījās to, kāda būs aizdevumu procentu likme šim kredītam, jo pirmajā vietā bija pats kredīts. Tieši šis fakts arī padara par mītu to, ka ātrie kredīti ir slikti priekš Latviešu sabiedrības.

Tas, ka ātros kredītus var saņemt ikviens, ir vēl viens liels mīts, jo ātro kredītu var saņemt tikai Latvijas Republikas pilsoņi, kas ir sasnieguši 18 gadu vecumu un strādā oficiālā darbā. Lai saņemtu ātro kredītu, Tev nedrīkst būt citas kredītsaistības, kā arī nedrīksti būt kredītu melnajā sarakstā. Tātad ātros kredītus neizsniedz gluži visiem, taču šie kredīti ir diezgan brīvi pieejami. Diemžēl ir bijusi arī vairāki gadījumi, kad cilvēkiem ir draudēts vai piespiedu kārtā likts aizņemties ātro kredītu. Vienu brīdi tas bija samērā populārs veids, kā no cilvēkiem izspiest naudu.

Tas, protams, nenotika ar kuru katru, bet tā maigi izsakoties tika praktizēts sabiedrības "vājpienā", no cilvēkiem, kuriem dzīvē nekā nav un, kuri neko arī negrib. Tas, ka cilvēki ātros kredītus izmanto tikai neparedzētos gadījumos, ir mīts, jo ātrie kredīti tiek izmantoti dažādās dzīves situācijās. Protams, lielākā daļa ātrie kredīti tiek ņemti un ir izmantoti neparedzētos gadījumos, taču daudzi cilvēki izmanto ātro kredītu, lai dotos atvaļinājuma, ceļojuma, iegādātos jaunas iekārtas sadzīvē, virtuvē, vannasistabā, vai kāda profesionāla instrumenta iegādei. Tie nav neparedzēti gadījumi, bet gan sadzīviskas nepieciešamas lietas, kuras cilvēkiem ir svarīgas, noderīgas ikdienas darbos un samazina pavadīto laiku, veicot sadzīves darbus.