Lapas

ceturtdiena, 2016. gada 7. aprīlis

Kā ietaupīt ceļojumam

Priekš ceļojuma labāk der iekrāt, lai pietiktu visiem izdevumiem, kas ar to saistīts. Tie var būt avio biļešu iegāde vai starpvalstu autobusu reisi tie arī būs takša pakalpojumi, kā svešā valstī no lidostas uz viesnīcu, tā arī atlidojot, atpakaļ noteikti būs daudz mantu, ar ko sabiedriskajos transportos, diez vai brauksiet. Tāpat derētu neizvēlēties, ļoti glaunas, dārgas viesnīcas 5 – 7 zvaigžņu, pietiktu arī ar triju. Protams, arī noteikti nauda jāparedz ēdināšanas pakalpojumiem, ko sniedz viesnīca, vai izvēlēties kādas vecpilsētas kafejnīcas, vai kādus ēdienus līdzi ņemšanai. Un nav vēlams tērēties dažādu eksotisku preču, suvenīru iegādei, kā arī darinājumus, kā, piemēram, aukstos ieročus – skaistus darinātus dunčus, nažus vai revolverus, naudu iztērēsiet, lidostā tos konfiscēs, padomājiet pirms pērciet vai ir vērts tā riskēt. Ceļojot sastādiet dienas plānus un izdevumus, tā lai tie segtu visu – biļetes, ēdināšanas pakalpojumus un nepaliktu parādā viesnīcai, kurā apmetāties.

Pasaulē ir tādu vecāku grupa, kas visu to posmu, kamēr savus bērnus skolo, apģērbj un uztur, pieturās pie gadu laikā izveidota ģimenes budžeta modeļa, bet, kad bērni izaug un aiziet savās dzīvēs, tad vecāki jau ir krietnā vecumā vai, pat, pensionāri, un viņiem parādās brīvs laiks un naudas līdzekļi. Šajā dzīves rutīnā var neviļus iesākties nelabs hobijs, atkarība – tie uzķeras uz dažādu pakalpojumu izplatītājiem un sāk krāt mantas, kuras viņi pērk un pērk, jo tas viņiem sagādā prieku, un tad bērni steidz palīgā, jo saprot, ka paši viņi neapzinās savu stāvokli. Šī atkarība pasaulē ir nesen atklāta un lēnām parādās šāda tipa aroda speciālisti, kas palīdz šiem cilvēkiem.

Tāpēc cilvēkiem ir rūpīgi jāpiedomā pie savas naudas plūsmas kontrolēšanas, jo vairāk mēs apzināsimies savus izdevumus un iespējas, jo nenāksies meklēt papildus naudu, kā, piemēram, jāaizņemas no kaimiņiem vai paziņām un jāuzņemas kredītsaistības.