Lapas

ceturtdiena, 2016. gada 31. marts

Savas naudas aizdošana

Ar naudas aizdošanu jūs varat tīši vai netīši pārbaudīt jūsu draudzību. Ne vienmēr draudzība šādu pārbaudi var izturēt. Cilvēki ir dažādi. Varbūt šis cilvēks ir jūsu labākais draugs kopš bērnības, bet neprot apieties ar naudu. Tā iemesla dēļ jūs izvēlaties neaizdot naudu. Bet jūsu draugs var apvainoties, jo uzskata ka viņam neuzticaties. Jūs varat uzticēties un aizdot, un jūsu bailes var apstiprināties. Abos šajos gadījumos jūsu draudzība ir uz izjukšanas robežas.

Atšķirībā no naudas aizdošanas svešiem cilvēkiem vai attālākiem cilvēkiem, ar draugiem jūs tiksieties biežāk un kontakts ir citāds. Ja jūsu draugs ir vilcinājies ar parāda atmaksu, jūsu attiecību dinamika būs mainījusies. Satiekot šo cilvēku jūsu attieksme būs citāda, pat neapzināti jūs varat izrādīt savu neapmierinātību par radušos situāciju. Vienreiz sagrauta uzticība ir ļoti grūti atjaunojama.
Aizdot vai nē ir katra brīva izvēle, bet jāņem vērā, ka dažādas situācijas var atstāt dažādas sekas. Ja jūsu draudzība jums ir pietiekoši nozīmīga varbūt nevajadzētu riskēt ar tās turpmāko pastāvēšanu. Katrs varam teikt, ka nekas nenotiks un draugi paliek draugi, bet psiholoģiski mūsu zemapziņa var justies aizskarta pat ja mēs paši nepievēršam tam īpašu uzmanību. Lai kādi būtu apstākļi, ja jūsu draugs jūs pievils, jūsu attiecības var krasi mainīties.

Gan naudas aizdošana, gan aizņemšanās ir atbildība un sava veida stress. Gan vienam, gan otram vajadzētu izturēties piesardzīgi, lai nerastos problēmas ar naudas atdošanu un naudas saņemšanu.