Lapas

ceturtdiena, 2016. gada 17. marts

Kredīts nerezidentiem

Katrai bankai ir savi iekšējie noteikumi un aizdevuma izsniegšanas kārtība, taču kredīta pieteikumam vajadzīgie dokumenti vairums bankās ir vienādi. Lai pieteiktos aizdevumam, pie pieteikuma formas jāpievieno sekojoši dokumenti. Nerezidenta pases kopija, laulātās personas, ja tāda ir, pases kopija un laulību apliecība. Īpašuma tiesības apliecinošs dokuments, kas ir zemesgrāmata vai apliecība par īpašuma tiesībām līdz dzīvojamās mājas privatizācijai. Izziņa par dzīvesvietu ārpus Latvijas teritorijas. Tehniskās inventarizācijas lietas kopija. Dažas bankas papildus piedāvā arī juridiskos pakalpojumus, kas par izdevīgiem nosacījumiem palīdzēs jums nokārtot visus nepieciešamos dokumentus, lai īpašumu varētu iegādāties vai arī pārdot.

Daži kreditori veic sadarbību ar nekustamo īpašumu kompānijām, dažreiz pat paši veic šādas darbības, kas palīdz ne tikai kredīta noformēšanai, bet arī klientam nepieciešamā īpašuma atrašanu. Lai samazinātu krāpniecības risku, lielākā daļa bankas piedāvā pārstāvēt savus klientus līguma slēgšanas dienā un pārrunās ar īpašuma mākleri, vai pārdevēju. Šādā veidā tiek samazināta iespēja, ka nerezidents varētu tikt piekrāpts ar viltotiem dokumentiem un tamlīdzīgi. Bankas pārstāvja klātbūtne padarīs nerezidenta īpašuma iegādi drošāku un patīkamāku. Ārvalstu pilsoņiem ir dažādi iemesli, kāpēc viņi vēlas noformēt kredītu kādā no Latvijas bankām, taču par galveno iemeslu ir izdevīgā procentu likme, kādu Latvijas bankas spēj piedāvāt saviem klientiem. Iespējams, ka rezidences zemē šie procenti ir krietni vien augstāki, kā Latvijā.

Tomēr parasti nerezidenti vēlas mainīt dzīvesvietu ar mērķi uzlabot dzīvošanas apstākļus, jo daudzās valstīs tie ir krietni vien smagāki nekā Latvijā. Dažreiz tā ir kāda veiksmīga biznesa ideja, kas varētu tikt īstenota Latvijā. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc nerezidenti vēlas pārcelties uz Latviju dzīvot, ir vēlme sniegt saviem bērniem labu izglītību. Ja citur ārzemēs ir jāmaksā jau par to, ka bērns mācās bērnudārzā, nemaz nerunājot par pamatskolu un vidusskolu, tad Latvijā lielākā daļa augstskolas ir par brīvu visiem tiem, kas ir pierādījuši sevi valsts centralizētajos eksāmenos ar labiem rezultātiem. Šie faktori spiež nerezidentus doties uz Latviju un uzsākt jaunu dzīvi ar savu ģimeni pilnīgi svešā valstī.