Lapas

trešdiena, 2016. gada 30. marts

Kredīti bez ķīlas

Vai vēlaties saņemt aizdevumu savu mērķu sasniegšanai, pirkumiem, ceļojumiem vai kādiem citiem izdevumiem? Tad jums ir jārēķinās ar aizdevēja izvirzītajiem noteikumiem un prasībām. Lai saņemtu aizdevumu jums ir jāatbilst vairākām prasībām, tas tiek darīts, lai aizsargātu gan jūs gan aizdevēju.
Ņemot aizdevumu no jums var tikt prasīta ķīla vai galvotājs. Tas tiek darīts, lai pasargātu aizdevēju gadījumā, ja pārkāpjat aizdevuma noteikumus vai neveicat aizdevuma atmaksu. Šādi aizdevējs var atsavināt jūsu ieķīlāto objektu vai vērsties ar parāda piedziņu pie jūsu galvotāja.

Šāda prakse tiek piekopta lielākiem aizdevumiem, hipotekārajiem kredītiem. Bankas var prasīt šāda veida nodrošinājumu izsniedzot kredītu personai, kuras maksātspējas vai kredītu vēsture pārbaudes rezultātā rodas šaubas par godprātīgu parāda atmaksu.

Ļoti izplatītie ātri kredīti piedāvā saņemt aizdevumus bez ķīlas un galvotāja. Šādi aizdevumi ir uz īsiem termiņiem un summas kuras varat saņemt, parasti, ir mazākas. Taču arī šādi uzņēmumi var prasīt kādu nodrošinājumu, bet vairumā gadījumu šis aizdevums tiks atteikts bez ķīlas vai galvotāja iespējas. Šie uzņēmumi norāda ka izsniedz aizdevumus šādā veidā un ja nav norādīta iespēja par ķīlas izmantošanu, tādas nebūs. Bieži ir norādīts, ka aizdevums tiek izsniegts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Tātad ja jums ir šāds īpašums, kuru varat apķīlāt, tad varat saņemt aizdevumu.

Ķīlu, parasti, prasa gadījumos kad summa ir liela vai aizņēmēja maksātspēja ir apšaubāma. Banka, kura mazākas summas izsniedz bez ķīlas, jums var to uzlikt kā noteikumu aizdevuma saņemšanai. Tās ir iestādes tiesības aizstāvēt savas intereses. Ja jums ir nepieciešama ķīla aizdevuma saņemšanai, tad daudz rūpīgāk jāizvērtē aizņemšanās, jo rodoties problēmām ar aizdevuma apmaksu, jūs riskējat ar savu īpašumu. Šī nav tikai potenciāla parādu piedziņa vai citas sankcijas, bet reāla iespēja zaudēt īpašumu.