Lapas

piektdiena, 2016. gada 25. marts

Kā nosiltināt daudzdzīvokļu māju?

Daudzdzīvokļu māju siltināšanas kredīts ir risinājums daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, jo tas var palīdzēt ietaupīt arī kredīta atmaksas laikā. Tieši tā! Tas pat palīdz ietaupīt naudu arī kredīta atmaksas laikā.

Kur ņemt siltināšanas kredītu?


Šos kredītus piedāvā ne tikai ES fondi. Izvēloties nevērsies pēc palīdzības pie ES fondiem, varat vērsties bankā vai kāda citā kredītu iestādē. Šādi jārēķinās, ka visi izdevumi būs jāsedz pašiem un jāsedz arī aizdevuma komisija un procenti. Ja šis variants ir pieņemamāks, tad izvēlieties šo. Jārēķinās, ka daudzdzīvokļu mājas siltināšana var būt ļoti dārgs process. Tas var izmaksāt 100 tūkstošus eiro un vairāk. Ja mājas iedzīvotāji izvēlas šo variantu, tiek piedāvāti dažādi varianti aizdevuma saņemšanai. Protams, aizņēmējiem ir jāatbilst izvirzītajiem noteikumiem. Parasti, tiek izvērtēta visu mājas iedzīvotāju komunālo maksājumu apmaksas vēsture par periodu, kas var būt pēdējie 12 mēneši. Ja mājai ir privāts īpašnieks, var tikt prasīts likt māju kā ķīlu aizdevuma apstiprināšanai. Bankās iespējams saņemt aizdevumus līdz pat 400 tūkstošiem eiro ar atmaksu 15 gadu laikā.

Šāda lēmuma pieņemšana ir nopietns lēmums. Jāpievērš uzmanība, vai maksājot par aizdevumu nepārsniegsiet savus paredzētos apkures maksājumus, līdz tādai pakāpei, ka zūd izdevīgums. Parasti, aizdevuma apmaksa tiek segta no starpības par apkures rēķiniem. Labākajā gadījumā jūs ietaupīsiet līdzekļus pat atmaksājot aizdevumu. Izvērtējot mājas siltināšanu ir jāņem vērā ilglaicīgie ieguvumi. Sākuma izmaksas var likties pārāk lielas un mēneša maksājumi var šķist nesamērīgi, bet ir jāveic izpēte kā siltināšana ietekmēs rēķinus ilgtermiņā. Paturiet prātā arī to, ka maksājumi jāveic arī vasarā. Ziemā jūs ietaupīsiet uz apkures rēķina, bet vasarā tie būs papildus izdevumi. Tāpēc ir nepieciešams atrast labāko variantu šīs situācijas risināšanai.

Par siltināšanu strīdēties nevaram, ka tā ir nepieciešama. Par ko cilvēki šaubās ir izmaksas. Bet pēc palīdzības var vērsties pie pašvaldības, ES fondiem un rast iespēju siltināt jūsu māju un ietaupīt līdzekļus skatoties ilgtermiņā. Ja jums nav nepieciešama palīdzība vai nevēlaties tērēt laiku ar birokrātiju, varat doties uz banku un atrast labāko piedāvājumu no viņu klāsta. Katrā ziņā pievērsiet uzmanību detaļām. Cik būs jāatmaksā, kādi ir noteikumi, kādas ķīlas. Vai mājas iedzīvotāji spēs maksāt par šo darbu.