Lapas

piektdiena, 2016. gada 25. marts

Kā ietaupīt uz ūdens rēķina

Patīk iet vannā? Varbūt vannu ir laiks nomainīt uz dušu? Nu tas nav vienīgais ieteikums, jo ir arī citi veidi, kā ietaupīt uz ūdens rēķina. Lasām tālāk, lai uzzinātu, kā ietaupīt uz ūdens pakalpojuma rēķiniem.

Salabot pilošus krānus

Lai arī tās ir tikai lāses, tomēr kopumā tik un tā tiek zaudēts ūdens daudzums, par kuru jāmaksā, bet kuram nav pielietojuma. Kamēr tiek meklēts santehniķis, sirdsmieram var izlīdzēties ar bļodu vai spaini, kurā uzkrāt ūdeni no pilošā krāna, izmantojot to grīdu mazgāšanai vai telpaugu laistīšanai. Arī tā tiek ietaupīti nedaudzi centi, kas pretējā gadījumā vieglu roku tiktu aiztecināti izlietnē.

Zemāka temperatūra veļas mašīnā

Drēbes iespējams izmazgāt arī zemākās temperatūrās, kā norādīts uz apģērba. Ja vien nav īpašas vajadzības linu vai kokvilnu mazgāt 90 grādu temperatūrā, droši var izvēlēties 60 vai pat 40 grādu režīmu. Vilnas džemperi parasti netiek novalkāti tik ļoti, lai tos mazgātu īpaši augstā temperatūrā, turklāt vilnas apģērbs karstā ūdenī saveļas. Parasti kokvilnas apģērbu ieteicams mazgāt 40 grādu siltā ūdenī, taču to var paveikt arī 30 grādu temperatūrā.

Lietot veļas mašīnas režīmu ½.

Ja nav paredzēts piepildīt veļas mašīnu pilnībā, daudzi ražotāji piedāvā speciālu režīmu nepilnai mašīnai, kas ietaupa gan mazgāšanas līdzekli, gan arī ūdens daudzumu, kādā tiek mazgāts apģērbs.
Zemāka dušas temperatūra
Norūdīties un vienlaikus ietaupīt uz ūdens rēķina palīdzēs mazgāšanās vēsākā dušā, kā parasti. Arī vannu nav ieteicams piepildīt ar pārāk karstu ūdeni, turklāt karstums rada nogurumu un papildu slodzi sirdij.
Ietaupīt, mazgājot traukus
Daudzi apgalvo, ka ūdens patēriņš samazinoties, izmantojot trauku mazgājamo mašīnu. Šis apstāklis var šķist absurds tiem, kuri nerēķinās ar ilgtermiņa ieguldījumiem. Skeptiķi iebildīs, ka ietaupījuma efektivitāte jāgaida gadiem ilgi, līdz iekārtai ir radies tāds nolietojums, kas drīzāk liek apsvērt ideju iegādāties jaunu, nekā gaidīt, kamēr summa par ietaupītā ūdens daudzumu līdzsvarojas ar naudu, kas izmantota trauku mazgājamās mašīnas iegādei. No zaļās domāšanas viedokļa ideja ir apsverama, kaut arī ir ne visiem pieejams risinājums. Alternatīva – traukus var mazgāt siltā ziepjūdenī, pēc tam noskalojot tos zem vēsa, tekoša ūdens.