Lapas

ceturtdiena, 2016. gada 10. marts

Ikdienas tēriņi

Ik dienu mums jādomā par pirkumiem, no kuriem atkarīga mūsu labklājība. Ja protam līdzsvarot savu budžetu, par nelaimēm nav jāsatraucas.

Kādiem mērķiem kopumā tiek izlietots visvairāk līdzekļu?

Veseliem 86% Latvijas iedzīvotāju lielākie ikmēneša izdevumi ir par komunālajiem pakalpojumiem un citiem mājokļa izdevumiem, liecina kādas Latvijas bankas aptauja. Nevar aizmirst arī par tādu kategoriju kā izmaksas veselības uzturēšanai kā būtisku izdevumu kopumu (it sevišķi pensionāru vidū). Tikpat svarīga ir arī pārtikas un mājsaimniecības preču iegāde.
Šī brīža Latvijas strādājošie, kuriem nav lielas skaidrības par situāciju Latvijas pensiju sistēmā, lolo ilūzijas par pārtikušām vecumdienām. Tajās brīvos līdzekļus aptaujātie labprāt gribētu tērēt ceļojumiem, kā arī rūpēm par bērniem un mazbērniem.

Kā atvieglot ikdienas maksājumus par komunālajiem maksājumiem?

Viens variants, stājoties pretim vislielākajam budžeta draudam – komunālajiem maksājumiem – , ir izlīdzinātais maksājums. Kopš brīža, kad stājās spēkā jaunie elektroenerģijas tarifi, uzņēmums „Latvenergo” piedāvā izlīdzinātā maksājuma iespēju visiem klientiem.

Ko tas nozīmē? Īsi – viena summa visiem mēnešiem. Protams, tā ir katra cilvēka un mājsaimniecības individuāla izvēle. Daudziem patīk daudz labāk, ja katru mēnesi var rēķināties ar noteiktas iepriekš zināmas summas maksājumu, kas palīdz saplānot budžetu. Klientiem pašiem jāinteresējas, kā pieteikt izlīdzināto maksājumu un kā to aprēķinās, ņemot vērā, ka jāprognozē arī 1200 kWh starta/pamata tarifa robeža.