Lapas

pirmdiena, 2016. gada 29. februāris

Maksas auto stāvvietas un KASKO

Vai var ietaupīt, maksas auto stāvvietu nomainot pret KASKO? Vai šāds salīdzinājums palīdz ietaupīt mūsu sirdsmieru? Vai šāds salīdzinājums palīdz ietaupīt mūsu sirdsmieru? Padomājot, ka apsargāta autostāvvieta (tomēr arī, ne vien) aiztaupa klapatas ar apdrošināšanu, ja iestājies apdrošināšanas gadījums, jauna auto izvēli, iegādi, un…. no jauna labākās cenas meklējumus auto nakts atpūtai, tad nākas secināt, ka nākamā izvēle ir mierīgas eksistences nodrošināšana arī auto īpašniekam. Laiks, kas jāpavada, kārtojot formalitātes, paskaidrojumi, kas jāsniedz iekšlietu iestādēm, galu galā arī savs auto, kas nu nemaz nav bieži pērkama prece un kuru tad attiecīgi arī žēl pazaudēt, nozīmē pārāk lielus izdevumus personīgās enerģijas veidā, lai tos neņemtu vērā, izvēloties drošības pasākumus savas automašīnas aizsardzībai.

Toties augšminētais vērojums par cenu Mežciemā tikām pierāda arī to, ka cilvēki ir gatavi maksāt un viņi maksā par savu drošību, neskatoties uz iepriekšminēto pieņēmumu par citas ienākumu kategorijas ļaužu domāšanu. Tik labi iespējams, ka indivīds, kam ir lielāks bankas konts, savus ienākumus skaita vienlīdz uzmanīgi, cik to dara jebkurš cits taupīgas dabas cilvēks.

Bet, atgriežoties pie sarunas par maksas stāvvietas un KASKO salīdzināšanu, droši vien nāktos izvēlēties vienlīdz labus noteikumus kā polisei, tā arī ar apsardzi nodrošinātam stāvlaukumam – ja šāda izvēle vispār glābs tramīgu prātu. Jo – daļa KASKO apdrošinātāju tieši paredz apdrošināšanas līgumos iekļautu nosacījumu auto novietot apsargājamā stāvvietā. Tas ir arī saprotams, tā kā apdrošinātājam jābūt pārliecinātam, ka auto tiek apdrošināts pēc labticības principa.

Tātad jautājums par to, vai noslēgt KASKO līgumu, beigu beigās attiecas uz savu veco, labo auto, kam būtu laiks doties pie cita pircēja, tāpēc arī tiek meklētas ietaupījumu iespējas, mēģinot sakrāt pirmajai iemaksai jaunākam braucamrīkam. Vai šādu automašīnu Ergo, Swedbank, Balta, BTA, If utt. būs ar mieru apdrošināt? Var būt, ka jau pašā saknē jautājums par izvēli starp autostāvvietu un KASKO polisi jāuzdod šādi: kāda veida ietaupījumus autoīpašnieks vēlas gūt?